Izšūšana hobijam un biznesam

19/01/2021


Izšūšana hobijam un biznesam

 

Uzsākt izšūšanas biznesu mājās ir brīnišķīga ideja un sākums jauniem, aizraujošiem izaicinājumiem. Šis bizness izaug no Jūsu radošām domām un Jums nebūt nav jābūt ne pieredzējušam šuvējam, ne programmēšanas ģēnijam. Tas ir bizness tieši Jums, jo tam ir 10 LABI IEMESLI, KĀDĒĻ SĀKT.

  1. DARBOŠANĀS VIETA – parastai mājsaimniecības vai pusprofesionālajai izšūšanas mašīnai var atrast vietu jebkurā mājoklī. To var novietot uz jebkura stabila galda, un pie tam vēlāk izšūšanas mašīnu varēsiet arī viegli pārvietot no vienas vietas uz citu. Varat pat savu biznesu ņemt līdzi kaut vai uz lauku mājām.
  2. SALĪDZINOŠI NELIELS STARTA KAPITĀLS – uzsākt izšūšanas biznesu neprasa lielus ieguldījumus. Uzņēmējdarbībai atbilstoša vienadatas izšūšanas mašīna maksā sākot no 1000.00 EUR, bet vairāku adatu izšūšanas mašīna sākot no 8000,00 EUR. Izdevumi par izšūšanas tehniku arī ir tie lielākie no starta kapitāla. Tādēļ šeit ir būtiski nesteigties, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu.
  3. ZEMAS RAŽOŠANAS IZMAKSAS – izšūšanas papildmateriālu (stabilizatoru, diegu, adatu u.tml.) cenas ir ievērojami zemākas kā citu ar tekstila vai apģērba personalizāciju saistītu tehnoloģiju palīgmateriāliem, piemēram, apdrukām.
  4. TĪRĪBA – izšūšana veido tīru vidi. Ja Jūs strādājat mājās, tad tas ir svarīgi. Te nav ne izsmērējušās tintes, ne lipīgas plēves, ne nepatīkamas smakas.
  5. KLIENTI IR VISUR – tas nenozīmē, ka Jums nevajadzēs nodarboties kaut mazliet ar mārketingu, bet ja Jums ir izšūšanas bizness, tad šis ir pakalpojums, kas ir nepieciešamas vai katram uzņēmējam. Formas tērpi, emblēmas, personalizēti apģērbi un mājas tekstils. Cik uzņēmumiem Jūs apkārtnē ir polo vai T-krekli ar izšuvumiem?
  6. BRĪVĪBA – daudzi uzsāk izšūšanas biznesu, lai ļautu vaļu savām radošām idejām. Te Jūs varat tiešām brīvi izpausties un tā ir taisnība! Jūs pats sev esat priekšnieks, Jūs pats sev nosakāt cik daudz darba paveiksiet un cik stundas dienā strādāsiet. Ja Jūsu darbs ir vienlaicīgi arī Jūsu hobijs, tad Jūs var tikai apskaust!
  7. PEĻŅA – izšūšanas bizness mājās var būt pat ļoti peļņu nesošs. Izšūtas lietas ir visur. Viens no peļņas garantiem ir zemās ražošanas izmaksas.
  8. PĀRBAUDĪTA VĒRTĪBA – izšūšanas bizness nav nekas jauns, bet vienalga kādas jaunas tehnoloģijas atnāk un aiziet, izšūšana joprojām ir palikusi pieprasīta. Izšuvums vienmēr izskatās klasiskāks un ir elitārāks nekā citas alternatīvas, tas ir izturīgāks un ilglaicīgāks.
  9. IZAUGSMES IESPĒJAS – Kad Jūsu bizness sāks augt, lai tiktu galā ar pasūtījumu kalniem, Jūs varat iegādāties vēl vienu vai jaudīgāku izšūšanas mašīnu. Tad Jūsu bizness neapstāsies ne uz mirkli. Uzsāciet biznesu ar vienkāršāku izšūšanas mašīnu un pēc laika jau izaugsiet līdz vairākām nopietnākām izšūšanas mašīnām.
  10. VISS IR ATĻAUTS – Izšūšanas biznesam nav nekādu aizliegumu strādāt pašmājās un kaut vai priekš visas pasaules. Tas neatstāj negatīvu iespaidu uz dabu, un tam nav nekādi papildus ierobežojumi vai papildus nodokļi.

 

Pirms uzsākat izšūšanas biznesu, izvērtējiet vai Jums ir nepieciešamās prasmes. Ja tādu nav, tas nebūt nenozīmē, ka Jūs nevarat sākt izšūšanas biznesu. Tas tikai nozīmēs, ka Jums būs jāņem komandā kāds, kas var palīdzēt Jums ar savām zināšanām un prasmēm, lai Jūs sasniegtu mērķi.

KVALIFIKĀCIJA – Jums nav nepieciešama specifiska kvalifikācija, lai sāktu izšūšanas biznesu. Cik neiedomājami dažādi mēdz būt pasūtījumi un izšujamie materiāli, tik mēģinājumi Jums būs jāveic. Tikai regulārs darbs ar izšūšanas mašīnu un nebeidzami dažādu materiālu izmēģinājumi Jums sniegs nenovērtējamu pieredzi un iemaņas.

DIZAINS – Augstas kvalitātes izšuvums sākas ar dizainu. Tādēļ Jums ir jādomā stilistiski un dizainiski, un jāpiedāvā klientam pats labākais risinājums. Lai klients Jums uzticētos jau no paša sākuma, Jums ir jāparāda viņam labs dizainiskais sniegums. Izšūšanas mašīnas ražotāji piedāvā arī izšūšanas programmnodrošinājumus, kas ir saderīgi ar konkrētā zīmola izšūšanas mašīnām. Tādēļ būs nepieciešamas elementāras prasmes darbam ar dizaina programmām.

BIZNESA VADĪBA –  ja Jūs esat uzsākuši izšūšanas biznesu, tad Jūs jau esat uzņēmējs. Jums ir jābūt labām uzņēmējdarbības vadības prasmēm un lieliskam laika plānotājam. Veiksmīgai biznesa vadībai nepieciešami “trīs vaļi” – labas komunikācijas prasmes, labas plānošanas prasmes un darba vadīšanas spējas.

 

Protams, tas atkarīgs no tā, cik plaša mēroga uzņēmējdarbību Jūs plānojat. Taču, ja arī sākumā mērķi ir mazāki, ir jāņem vērā arī iespējamā biznesa izaugsme un paplašināšanās. Tas ilgtermiņā ļaus ietaupīt līdzekļus.

IZŠŪŠANAS TEHNIKA –  jebkuram izšūšanas biznesam ir nepieciešama izšūšanas mašīna. Dažādi ražotāji piedāvā dažāda līmeņa izšūšanas mašīnas un ir vērts rūpīgi papētīt piedāvājumu – lietotāju atsauksmes, lietošanas sarežģītība, ražotāja pieredze, rezerves daļu un servisa pieejamība, garantija u.tml. Nepareiza izvēle var dārgi izmaksāt Jūsu biznesam ne tikai finansiāli, bet arī laika patēriņa ziņā.

PAPILDUS AKSESUĀRI – Jūsu bizness uzsāks darboties daudz efektīvāk, ja iegādāsieties populārākos pielietojamos aksesuārus. Tie ir speciāli rāmji izšūšanai uz cepurēm, cilindriskām detaļām, apaviem, cimdiem u.c. Domājot par klientu loku, ņemiet vērā tādus potenciālos klientus kā sporta komandas, ēdināšanas iestādes un piegādes kompānijas, svinību un kāzu rīkotāji, kuriem vienmēr būs nepieciešami izšuvumi.

PALĪGMATERIĀLI – tie ir dažādi materiāli, kas palīdz izšuvumam izskatīties nevainojami. Tā kā ir dažādi izšujamie materiāli, tad tiem ir paredzēti arī dažādi papildus materiāli, ko izšūšanas procesā var likt vai nu zem izšuvuma, vai virs tā. Kā arī būs vajadzīgi diegi, kas paredzēti tieši mašīnizšūšanai.

DATORS un PRINTERIS – Jums būs nepieciešams mūsdienīgs dators, jo Jums vajadzēs instalēt programmnodrošinājumu, lai varētu apstrādāt izšūšanas dizainu. Kā arī būs vajadzīgs printeris, lai varētu dizainu izdrukāt.

 

Kā jau šajā rakstā tika minēts, izšūšanas iespējas ir visapkārt. Tomēr uzsākot izšūšanas biznesu ir tikai loģisks jautājums – “ar ko es atšķiršos no citiem?”, “kādēļ lai klienti izvēlētos vērsties tieši pie manis, kad apkārt ir tik daudz citu piedāvājumu?”. Protams, šīs šaubas ir saprotamas, taču neļaujiet novest Jūs no nospraustā ceļa mērķa.

Neviens nevar apgalvot, ka nopērkot izšūšanas mašīnu Jums automātiski ir garantēti panākumi. Tas ir smags un neatlaidīgs darbs un, ja esiet gatavi tajā mesties iekšā, tas būs pūļu vērts.

Tas, kas padarīs Jūs atšķirīgus no konkurentiem, ir Jūsu zināšanas. Zināšanas par Jūsu produktu, zināšanas par izšūšanas procesu, zināšanas par materiāliem, par dizainu veidošanu. Zināšanas ir spēks, kas nodrošinās Jūsu biznesam panākumus. Nospraudiet mērķi “būt labākajam”, un tas ļaus Jums virzīties uz priekšu!

Izšūšanas biznesam mūsdienās ir augoša popularitāte, un pieprasījums pēc izšūtiem apģērbiem ir nebeidzams. Jūsu radošums un idejas atradīs savu klientu. Taču Jums viss ir jādara labi, it sevišķi tās lietas, kuras ir Jūsu pārziņā.

Jūsu šūšanas aprīkojums ir Jūsu biznesa kvalitātes trumpis, tam jābūt atbilstošam Jūsu izvirzītajam mērķim un tas ir visvērtīgākais ieguldījums Jūsu biznesā.

Lai izdodas!

Brother Earth

Brother Earth